< Agnieszka Rucińska - moje mniam: STRAWA DUCHOWA

niedziela, 27 kwietnia 2014

STRAWA DUCHOWA

 ŚWIĘTY ZA ŻYCIA


Dziś wielka uroczystość dla każdego. Dla katolików dzień, który jest formalnością, bo od dawna wiadomo, że Jan Paweł II to Święty człowiek, dla osób niewierzących czy innego wyznania to także dzień na swój sposób uroczysty, gdyż Jan Paweł II był i jest autorytetem dla każdego człowieka i miał szacunek na całym świecie.
Każde zdanie wypowiedziane przez tego wyjątkowego człowieka to coś wyjątkowego i zostaje w sercu.
Należę, należymy do tego pokolenia, które miało zaszczyt uczestniczyć w całym pontyfikacie Jana Pawła II z czego jestem ogromnie dumna. Pamiętajmy także o Janie XXIII.
TVP Info udostępniło wspaniałe zdjęcie.

"...podczas spotkania Ojca Świętego z biskupami i kardynałami z Polski, w 1962 r., fotograf uwiecznił na jednej fotografii Jana XXIII i ówczesnego biskupa pomocniczego Krakowa Karola Wojtyłę. Było to jedyne oficjalne spotkanie dwóch przyszłych świętych, ale niewykluczone, że obaj mogli się jeszcze kiedyś spotkać. Przyszły papież Jan Paweł II wziął bowiem udział w II Soborze Watykańskim."

 

 

Dziś nie będzie kulinarnie, będzie strawa duchowa.

Dzięki uprzejmości TVP Lublin zapraszam Was do obejrzenia cudownego materiału w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej - Kurczuk. Wspaniały koncert utworów napisanych i wykonywanych przez Lubelską Federację Bardów do poezji Karola Wojtyły. 
Był to czas, kiedy razem z Bardami śpiewał Marcin Różycki.

"Najcudowniejszy świątkarz"  Dziękuję serdecznie TVP Lublin za pomoc w uzyskaniu dostępu do tego wspaniałego koncertu.

ŻYCZĘ WAM CUDOWNEJ NIEDZIELI

7 komentarzy:

 1. Dla mnie na odwrót. Jan XXIII o pamięć o Janie Pawle II. Ale jako o dobrych ludziach. Po prostu. Bo co do struktury Kosciola jestem niechętna. Panuje tam wielka wielka hipokryzja. Nie jest ważna dzisiejsza uroczystość,nie jest ważna masza - wazne jest czytanie dorobku tych ludzi i bycie dobrym człowiekiem. Tu tkwi pies pogrzebany bo dla ludzi ważna jest msza,chwilowe jaranie sie zmarlym śp papieżem,omijanie Jana XXIII(gdyby sie zapytac wielu ludzi nie umiałaby o nim powiedzieć nic!) a następnie zapomnienie i przypomnienie sobie w jakąś rocznice.

  Przepraszam,ze tak pesymistycznie. I ze nie wierze w nasze społeczeństwo. Ale dla mnie to zwykly dzien,w który mogę zrobić jak co dzien cos dobrego,mogę zajrzeć do dorobku tych bardzo dobrych ludzi(dla mnie nie wazne czy świeccy czy swieci czy zmarli hierarchowie kosciola) mogę wziąć sobie ich nauki do serducha,mogę poswiecic im kilka chwil w myślach. Dla mnie. Oczywiscie nie neguje tego ze dla katolików to wyjątkowy dzien szkoda tylko,ze dzisiaj znowu 90procent Polaków będzie katolikami a za miesiąc będzie to jakieś 20 procent praktykujących ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie nie ma w tym pesymizmu, raczej realne spojrzenie na to wszystko i cieszę się, że o tym wspomniałaś. Zgadzam się z Tobą, bo kościół jako instytucja w obecnych czasach często zawodzi, a ludzie....no cóż...tak jak napisałaś. Nie poruszałam tego tematu, bo już kiedyś miałam lincz na blogu. Nie wszyscy lubią szczere wypowiedzi, a ja sobie bardzo to cenię.
   Dla mnie jednak to dzień dumy, bo Polak, dobry Polak przystępuje do grona Świętych, że dobrzy ludzie tak jak i Jan XXIII są doceniani po śmierci , zwłaszcza, że w jakiś sposób uczestniczę w tym dniu.
   Dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
 2. Dla mnie Jan Paweł II jest świętym, którego będę prosić o wstawiennictwo u Boga, bo jestem osobą wierzącą niezależnie od rocznic, wyjątkowych wydarzeń. Wiara to wielki dar i jestem szczęśliwa, że go otrzymałam. I ona pozwala mi szanować każdego człowieka bez względu na jego światopogląd.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie Papież jest człowiekiem niosącym dobro dla innych - jest dla mnie osobą którą się pamięta w sercach naszych pozdrawiam niedzielnie Buziaki ci śle Marii

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także jestem dumna, że jestem obecna życiem w tworzeniu się historii - polski Papież i na dodatek Święty! Czy kiedyś jeszcze jakiś Polak, tak pozytywnie wyróżni się wśród innych narodów?! Miłego nadchodzącego tygodnia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepełnia mnie radość i duma...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem szczęśliwa z tego powodu, brak mi słów do wyrażenia radości. :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie i dziękuję za miłą wizytę