niedziela, 13 października 2013

DO KOLEKCJI

Może Was nie  zamęczę tymi tortami.  Witam niedzielnie.
Kolejne zamówienie zrealizowane.
Dziś przedstawiam Wam tort w wersji dla dorosłych.
Przyznam szczerze, że trochę się miałam z dekoracją. Wymyśliłam sobie, że spróbuję zrobić powłoczkę czekoladową jaką zobaczyłam u Joli z Polskiego Turnieju Wypieków z bloga ABC mojej kuchni , tort miał być obłożony czekoladą jak u Joli.
Pierwszy wariant
No cóż....pomimo wskazówek tej fajnej Kobietki i wsparcia, nawaliłam i kompletnie mi nie wyszło. Nie odpuszczę jednak i w domowym zaciszu będę się szkolić.
W związku z tym zmieniłam zamysł dekoracji i wyszło tak jak na zdjęciach. Dodatkowo, na szybko przerobiłam go na dwupiętrowy by ładniej wyglądał.
Tort na jutro, dziś został dostarczony do zamawiającej.
Wersja dla dorosłych polega na tym, że biszkopty są nasączone alkoholem, a konkretnie orzechówką. Masy są mocno kawowe, zaś jedną masę zrobiłam opierając się o smak wanilii w połączeniu z pomarańczą i tartą gorzką czekoladą. Masę kawową zrobiłam na bazie budyniu.
Mam nadzieję, że taki wariant będzie smakował.
Znam jedną bliską mi osóbkę uwielbiającą kawę z dodatkiem pomarańczy i stąd pomyślałam o takim połączeniu smaków w torcie, tym bardziej, że gdy byłam u niej z wizytą to mogłam skosztować takiego tortu :)
 
Kwiaty wykonane z masy cukrowej według przepisu Janeczki. Lubię tę masę, bo szybko zastyga, zwłaszcza gdy zależy mi na czasie jest to wręcz niezbędne. Cały tort obdmuchany jest pyłkiem kawowym, z dwóch gatunków kawy i kakao

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDE SŁOWO I LICZNE ODWIEDZINY. NA MAILE ODPOWIEDZIAŁAM JUŻ, NAWET TE ZALEGŁE. AŻ SIĘ DZIWIĘ, ŻE ZNALAZŁAM CHWILĘ :)
A TERAZ ZANURZAM SIĘ W WIR MUZYKI, KSIĄŻKA W ŁAPKĘ I CHWILA ODPOCZYNKU

ŻYCZĘ WAM MIŁEGO WIECZORU